دلنوشته های مهربانو

اینجا خاطرات زندگی مشترک من و دختر نازنینم به یادگار نوشته میشود

هالووین یک جشن سنتیه که در قرن نوزدهم ، مهاجران ایرلندی و اسکاتلندی با خودشون به آمریکا آوردن و سه شبانه روز ادامه داره .


 از اونجایی که این جشن مذهبی  و مسیحیه ، تقریبا" در همه ی دنیا مردمی که مسیحی هستند این آیین رو زنده نگه داشتند . 


الان چند سالیه که تو ایران هم شاهد مهمونی هایی  به مناسبت هالووین هستیم البته من که بین هموطنان غیر مسیحی خودم شنیدم . اگرچه با هر بهانه ای خوبه که جشن بگیریم و شادی کنیم اما چیزی که من دیدم ، پارتی هایی صرفا" به دلیل چشم و هم چشمی و نشون دادن اینکه " ما خیلی خارجی هستیم " بوده . 


رو راست برگزار کننده ی هیچکدومشون رو آدم های موجهی ندیدم . 


همین آخرین بار که سال قبل بود یه خانمی این پارتی رو گرفت که ساعت ها با دختر دو سال و نیمه ش تو یکی از سالن های زیبایی تهران مشغول چسان فسان بود . 


موهای خودش رو مش کرد و صد البته کله ی دختر بچه به اون سنش رو هم صورتی، رنگ و مش کرد !!! و قسمت دیدنی ماجرا ، قیافه ی عصبانی و ناجور من بود که کارد میزدی خونم در نمی اومد که چرا با بچه ی لطیف و بی گناه این سیرک رو راه انداخته . 


نمیدونم بچه دچار آلرژی و بیماری های پوستی شد یا نه . 


بگذریم بابا ، چرا هر چی می خوام شادی بخش و خوب بنویسم باز به خودم میام و می بینم تلخ و گزنده شده !!!(خاله پیرزن غرغرو شدم هااا)آررره می گفتم .. حالا از این حرفا که بگذریم ، هالویین برای اونایی که دستی به رنگ و هنر دارند بهترین بهانه ست برای گریم . مهردخت هم چند ساله سعی میکه از قبل به این موضوع فکر کنه و بقول خودش یه گریم خفن برای صفحه اینستاگرامش تدارک ببینه و نتیجه ی امسالش اینه : این گریم برگرفته از  شخصیت فیلم it در ژانر ترسناکه که 8 سپتامبر 2017 (هفدهم شهریور امسال) اکران شده ست .


 داستان دلقکیه که بچه ها رو از بین میبره . 


نکته ی جالب توجه و تامل این فیلم اینه که این دلقک ، ترس ها و نقاط ضعف رو شناسایی میکنه و با همون ها طعمه هاش رو به دام می اندازه . 


وکلی ترین  پیامش اینه که همون چیزایی که ازش می ترسیم  ،  از پا درمون میاره پس ذهنمون رو از ترس ها خالی و با افکار زیبا پر کنیم 


اینم عکس پارسال : 
قربون همگیتون ان شالله زندگیتون پر از شادی و آرامش و تهی از رنج و ترس باشه 


[ سه‌شنبه 9 آبان 1396 ] [ 11:37 ق.ظ ] [ مهربانو ] نظرات (10)      قالب ساز آنلاین